O nás/About us

APASOMA  FCI    Reg.číslo  601/11

Naše chovatelská stanice se nachází­ v malebném prostředí­ Moravského krasu. Zabýváme se chovem bernského salašnického psa od roku 2006. Zakladatelkou je naše fenečka Betsy z Račího království­, kterou jsme si poří­dili jako mazlíčka do naší­ rodiny, ale později se z ní­ stala psí­ slečna, která se zařadila mezi chovné fenky bernského salašnického psa s krásným bonitační­m                    ohodnocení­m.

Our breeding kennel is situated in a heart of an area called Moravian Karst. We have been interested in breeding BMD since 2006. A founder of our kennel was a female Betsy z Račího království. At first she lived with us as an animal, but she was growing up to a nice and strong female so we decided to set up a breeding kennel. 

 

 

Bernský salašnický pes

Je to dlouhosrstý, tříbarevný, středně velký, silný a pohyblivý užitkový pes se silnými končetinami, harmonický a vyrovnaný. Povahově je jistý, pozorný, přátelský, v každodenních situací­ch nebojácný, dobrosrdečný a pří­tulný, sebejistý, středně temperamentní, dobře ovladatelný a má velké  srdce.

Bernese Mountain Dog has a long tri-colored coat, is a large-sized dog with strong legs. The temperament of the dogs is really good. They are good-natured, self-assured and warm-hearted.

 

 

 

Copyright © Andrea Doleželová. Webdesign Jan Málek, ludvalopuch@seznam.cz, +420 731 549 091

Admin